Seriespelsprogram

Här ser ni 2023 års seriespelsprogram!

Vi är 188 lag i serien.

Klass H25, 10 lag Norra Södra första start kl 16:00
Klubb 3 lag till final
Lidköpings GK 8 maj NOnsjö GK 8 maj S
Läckö GK 22 maj NVara-Bjertorp GK22 maj S
Lundsbrunns GK7 juni NBredared GK 7 juni S
Hökensås GK 19 juni NBorås GK19 juni S
Skövde GK 7 aug NVårgårda GK 7 aug S
Klass H40, 15 lagNorra Södra Västra
Klubb
Lundsbrunn GK 8 majNVårgårda GK 9 maj SLäckö GK 9 maj V
Hökensås GK22 majNAlingsås GK22 majSKoberg GK22 majV
Mariestads GK 8 juniNBorås GK 7 juniSOnsjö GK 7 juniV
Skövde GK19 juniNHulta BollebygdGK19 juniSEkarnas GK19 juniV
Knistad G &CC 7 augNHerrljunga GK 7 augSLidköpings GK 7 augV
Klass H 50, 23 lagNorraSödraVästra Mellersta
Klubb
Billingen GK 9 majNBorås GK 9 majSKoberg GK 9 majV—-—-M
Brevikens GK23 majNBredared GK23 majSAlingsås GK24 majVHerrljunga GK23 majM
Mariestads GK 7 juniNMarks GK 7 juniSHörlycke GK 7 juniVVara-Bjertorps GK 7 juniM
Skövde GK20 juniNUlricehamn GK20 juniSOnsjö GK20 juniVLidköpings GK27 juniM
Lundsbrunn GK 8 augNHulta GK 8 augSVårgårda GK 9 augVLäckö GK8 aug M
Knistad G&CC22 augNKinds GK22 augSEkarnas GK22 augVFalköpings GK23 augM
Klass H60, 23 lagNorra Södra Västra Mellersta
Klubb
Billingens GK 10 maj NBredared GK 10 maj S—-—- VOnsjö GK 10 maj M
Knistad G&CC24 maj NÅsundsholm GK 24 maj SVara-Bjertorp GK24 maj VFalköping GK 24 maj M
Breviken GK 7 juni NKinds GK 7 juni SLidköping GK 7 juni VHerrljunga GK 7 juni M
Hökensås GK21 juni NHulta GK 21 juni SLäckö GK 21 juni VAlingsås GK 21 juni M
Mariestads GK 9 aug NBorås GK 9 aug SLundsbrunn GK 9 aug VKoberg GK 9 aug M
Skövde GK23 aug NUlricehamn GK 23 aug SEkarna GK 23 aug VVårgårda GK 23 aug M
Klass H70, 20 lag Norra Södra Västra Mellersta
Klubb
Knistad G&CC 3 maj N Kind GK 3 maj SAlingsås GK 3 maj VLundsbrunn GK 3 majM
Breviken GK17 maj NBorås GK 17 maj SHerrljunga GK17 majVLidköping GK17 majM
Skövde GK31 maj NHulta GK31 maj SOnsjö GK31 majVBillingen GK31 majM
Mariestad GK14 juni NBredared GK14 juni SKoberg GK14 juniVLäckö GK14 juniM
Hökensås GK16 aug NUlricehamn GK 16 aug Ekarna GK16 augVVara-Bjertorp GK16 aug M
Finalspel onsdag 30 aug
Klass H 75, 21 lagNorraSödraVästra Mellersta
Klubb
Breviken GK 3 majNBredared GK 3 maj SEkarna GK 3 majVUlricehamn GK 3 maj M
Mariestad GK17 majNMarks GK17 maj SOnsjö GK17 majVAlingsås GK17 maj M
Lundsbrunn GK31majNKinds GK31 maj SKoberg GK31 majVHerrljunga GK31 maj M
Skövde GK14 juniNBorås GK14 juni SHörlycke GK 14 juniVFalköping GK14 juni M
Hökensås GK 9 augNHulta GK9 aug SLidköping GK 9 augVVara-Bjertorp GK 9 aug M
Läckö GK16 augV
Finalspel onsdag 30 aug
Klass H 80, 10 lag NorraSödra Mellersta
Klubb*Dubbelspelplats =5 omg
Lundsbrunn GK10 majNMarks GK 10 majSEkarna GK 10 maj M
Mariestad GK24 majNBorås GK 24 majSHerrljunga GK 24 maj M
Lidköping GK14 juniNUlricehamn GK 14 juniSAlingsås GK 14 juni M
Skövde GK28 juniNHult GK 28 juniSFalköpings GK 28 juni M
Lundsbrunn GK*16 aug NKinds GK 16 augSKoberg GK 16 aug M
Klass D25, 8 lagNorraSödra 3 lag till finalspel
KlubbFörsta start kl 16:00
Lidköping GK16 majNKoberg GK16 majS*Dubbelspelplats = 5 omg
Skövde GK30 majNVårgårda GK30 majS
Onsjö GK13 juniNBredared GK13 juniS
Lundsbrunn GK27 juniNBorås GK27 juniS
Lidköping GK*15 augNKoberg GK*15 augS
Klass D50, 20 lagNorra SödraVästra Mellersta
Klubb
Mariestad GK11 majNMarks GK 8 majSLäckö GK 8 majV Herrljunga GK 8 maj M
Skövde GK23 majNUlricehamn GK23 majSLidköping GK23 majV Vårgårda GK 23 maj M
Knistad G&CC 7 juniNHulta GK 7 juniSBillingen GK 7 juniV Ekarna GK 7 juni M
Lundsbrunn GK20 juniNBredared GK20 juniSFalköpings GK21 juniV Koberg GK 20 juni M
Hökensås GK15 augNBorås GK15 augSVara-Bjertorp GK15 augV Onsjö GK 15 aug M
Klass D60, 19 lag NorraSödraVästra Mellersta
Klubb* Dubbelspelplats = 5 omg
Breviken GK 2 majNBredared GK 2 majSAlingsås GK 3 majV Falköping GK 3 maj M
Skövde GK16 majNBorås GK15 majSLidköping GK15 majV Ulricehamn GK 15 maj M
Hökensås GK29 majNHulta GK29 majSKoberg GK29 majV Vårgårda GK 30 maj M
Lundsbrunn GK 12 juniNKinds GK12 juniSEkarna GK12 juniV Herrljunga GK 12 juni M
Mariestad GK 7 augNMarks GK 7 augSOnsjö GK 7 augV Falköping GK* 7 aug M
Klass D70, 15 lag NorraSödraVästra
Klubb
Koberg GK17 majNHulta GK17 majSFalköping GK17 majV
Lidköping GK31 majNBorås GK31 majSAlingsås GK31 majV
Lundsbrunn GK14 juniNKinds GK14 juniSVårgårda GK14 juniV
Ekarna GK28 juniNBredared GK28 juniSUlricehamn GK28 juniV
Onsjö GK16 augNMarks GK16 augSHerrljunga GK16 augV