Juniorträningsdag den 24 februari på Loft i Skövde för dig som är 10 - 16 år, både killar och tjejer med max 36 i hcp

Startlistor D50

Det finns två alternativa startlistor för D50 Södra, Västra och Mellersta.
Klubbarna väljer vilken som passar dem bäst.

D50, uppdaterad 23-03-29

D50 Norra
15:52Lundsbrunn GK 1Mariestad GK1Skövde GK 1 Knistad G&CC 1
16:00Knistad G & CC2Lundsbrunn GK2Mariestad GK2 Skövde GK 2
16:07Skövde GK3Knistad G & CC3Lundsbrunn GK3 Mariestad GK 3
16:15Mariestad GK4Skövde GK4KnistadG&CC4 Lundsbrunn GK 4
16:22Knistad G&CC 5Skövde GK5Lundsbrunn GK5 Mariestad GK5
D50 SödraStartlista alternativ 1Start med 2- bollar
15:30Bredareds GK1Borås GK1
15:37Ulricehamn GK1Marks GK1
15:45Hulta GK1Ulricehamn GK2Borås GK2
15:52Marks GK2Bredareds GK2Hulta GK2
16:00Ulricehamn GK3Hulta GK3Marks GK3
16:07Borås GK3Bredareds GK3Ulricehamn GK4
16:15Hulta GK4Marks GK4Borås GK4
16:22Bredareds GK4Hulta GK5Ulricehamn GK5
16:30Borås GK5Marks GK5Bredareds GK5
D50 SödraStartlista alternativ 2Avsluta med 4- boll
15:30Bredareds GK 1Borås GK1Hulta GK1
15:37Ulricehamn GK1Marks GK1Hulta GK2
15:45Ulricehamn GK2Marks GK2Borås GK2
15:52Bredareds GK2Marks GK3Borås GK3
16:00Hulta GK3Ulricehamn GK3Bredareds GK3
16:07Marks GK4Borås GK4Ulricehamn GK4
16:15Hulta GK4Bredareds GK4Borås GK5
16:22Bredareds GK 5Hulta GK5Ulricehamn GK5
16:22Marks GK5

D50 Västra, uppdaterad 23-05-10

D50 Västra
15:45Lidköping GK1Vara-Bjertorp GK1Läckö GK1Billingen GK 1
15:52Billingen GK2Lidköping GK2Vara-Bjertorp GK2Läckö GK2
16:00Läckö GK3Billingen GK 3Lidköping GK3Vara-Bjertorp GK 3
16:07Vara-Bjertorp GK 4Läckö GK4Billingen GK4Lidköping GK 4
16:15Lidköping GK5Vara-Bjertorp GK 5Läckö GK5Billingen GK5
D50 Mellersta Startlista alternativ 1Start med 2- bollar
15:30 Koberg GK1Onsjö GK1
15:37Vårgårda GK1Herrljunga GK 1
15:45Ekarnas GK1Vårgårda GK2Onsjö GK2
15:52Herrljunga GK 2Koberg GK2Ekarnas GK2
16:00Vårgårda GK3Ekarnas GK3Herrljunga GK 3
16:07Onsjö GK3Koberg GK3Vårgårda GK4
16:15Ekarnas GK4Herrljunga GK 4Onsjö GK4
16:22Koberg GK4Ekarnas GK5Vårgårda GK5
16:30Onsjö GK5Herrljunga GK 5Koberg GK5
D50 Mellersta Startlista alternativ 2Avsluta med 4- boll
15:30Herrljunga GK 1Vårgårda GK1Koberg GK1
15:37Ekarnas GK1Onsjö GK1Koberg GK2
15:45Ekarnas GK2Onsjö GK2Vårgårda GK2
15:52Herrljunga GK 2Onsjö GK3Vårgårda GK3
16:00Koberg GK3Ekarnas GK3Herrljunga GK 3
16:07Onsjö GK4Vårgårda GK4Ekarnas GK4
16:15Koberg GK4Herrljunga GK 4Vårgårda GK5
16:22Herrljunga GK 5Koberg GK5Ekarnas GK5
16:22Onsjö GK5