Juniorträningsdag den 24 februari på Loft i Skövde för dig som är 10 - 16 år, både killar och tjejer med max 36 i hcp

Startlistor D60

Det finns två alternativa startlistor för D60 Norra, Södra och Västra.
Klubbarna väljer vilket alternativ som passar dem bäst.

D60 NorraStartlista alternativ 1Starta med 2-bollar
15:00Lundsbrunn GK1Mariestad GK1
15:07Skövde GK1Brevikens GK1
15:15Hökensås GK1Skövde GK2Mariestad GK2
15:23Brevikens GK2Lundsbrunn GK2Hökensås GK2
15:30Skövde GK3Hökensås GK3Brevikens GK3
15:37Mariestad GK3Lundsbrunn GK3Skövde GK4
15:45Hökensås GK4Brevikens GK4Mariestad GK4
15:52Lundsbrunn GK4Hökensås GK5Skövde GK5
16:00Mariestad GK5Brevikens GK5Lundsbrunn GK5
D60 NorraStartlista alternativ 2Avsluta med 4-boll
15:30Breviken GK1Skövde GK1Hökensås GK1
15:37Lundsbrunn GK1Mariestad GK1Hökensås GK2
15:45Lundsbrunn GK2Mariestad GK2Skövde GK2
15:52Breviken GK2Mariestad GK3Skövde GK3
16:00Hökensås GK3Lundsbrunn GK3Brevikens GK3
16:07Mariestad GK4Skövde GK4Lundsbrunn GK4
16:15Hökensås GK4Breviken GK4Skövde GK5
16:22Breviken GK5Hökensås GK5Lundsbrunn GK5
16:22Mariestad GK5
D60 SödraStartlista alternativ 1Start med 2- bollar
15:30Kinds GK1Marks GK1
15:37Borås GK1Bredared GK1
15:45Hulta GK1Borås GK2Marks GK2
15:52Bredared GK2Kinds GK2Hulta GK2
16:00Borås GK3Hulta GK3Bredared GK3
16:07Marks GK3Kinds GK3Borås GK4
16:15Hulta GK4Bredared GK4Marks GK4
16:22Kinds GK4Hulta GK5Borås GK5
16:30Marks GK5Bredared GK5Kinds GK5
D60 SödraStartlista alternativ 2Avsluta med 4- boll
15:30Bredared GK1Borås GK1Hulta GK1
15:37Kinds GK1Marks GK1Hulta GK2
15:45Kinds GK2Marks GK2Borås GK2
15:52Bredared GK2Marks GK3Borås GK3
16:00Hulta GK3Kinds GK3Bredared GK3
16:07Marks GK4Borås GK4Kinds GK4
16:15Hulta GK4Bredared GK4Borås GK5
16:22Bredared GK5Hulta GK5Kinds GK5
16:22 Marks GK5
D60 VästraStartlista alternativ 1 Starta med 2- bollar
15:30Ekarna GK1Onsjö GK1
15:37Lidköpings GK1Alingsås GK1
15:45Koberg GK1Lidköpings GK2Onsjö GK2
15:52Alingsås GK2Ekarna GK2Koberg GK2
16:00Lidköpings GK3Koberg GK3Alingsås GK3
16:07Onsjö GK3Ekarna GK3Lidköpings GK4
16:15Koberg GK4Alingsås GK4Onsjö GK4
16:22Ekarna GK4Koberg GK5Lidköpings GK5
16:30Onsjö GK5Alingsås GK5Ekarna GK5
D60 VästraStartlista alternativ 2Avsluta med 4- boll
15:30Alingsås GK1Lidköpings GK1Koberg GK1
15:37Ekarna GK1Onsjö GK1Koberg GK2
15:45Ekarna GK2Onsjö GK2Lidköpings GK2
15:52Alingsås GK2Onsjö GK3Lidköpings GK3
16:00Koberg GK3Ekarna GK3Alingsås GK3
16:07Onsjö GK4Lidköpings GK4Ekarna GK4
16:15Koberg GK4Alingsås GK4Lidköpings GK5
16:22Alingsås GK5Koberg GK5Ekarna GK5
16:22 Onsjö GK5
D60 Mellersta Uppdaterat 23-04-26
15:45Ulricehamn GK1Falköpings GK1Herrljunga GK1Vårgårda GK1
15:52Vårgårda GK2Ulricehamn GK2Falköpings GK2Herrljunga GK2
16:00Herrljunga GK3Vårgårda GK3Ulricehamn GK3Falköpings GK3
16:07Falköpings GK4Herrljunga GK4Vårgårda GK4Ulricehamn GK4
16:15Ulricehamn GK5Falköping GK 5Herrljunga GK5Vårgårda GK 5